"Piórem i w obiektywie.Dziennikarstwo kreatywne. Lens&pens. Creative journalism" w Krakowie
2021

W ramach programu Erasmus + nasza Fundacja Eurointegracja realizowała w Krakowie międzynarodowe warsztaty dziennikarskie „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne” . 

Projekt trwający  od 30.06 do 13.07.2021 roku  zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron. 

 

Uczestnicy nie tylko zgłębiali tajniki dziennikarstwa, ale poznali Kraków i region małopolski. Jednym z punktów programu była wizyta na terenie Lokalnej Grupy Działania „Korona Północnego Krakowa”, gdzie zdobywano materiał na temat życia lokalnej społeczności. Przy okazji wizyty na zamku w Pieskowej Skale złożono hołd Andrejowi Potebni, bohaterowi Ukrainy i Polski.

Uczestnicy brali udział w  życiu kulturalnym miasta, w tym w spektakularnych wydarzeniach kulturalnych, takich jak Festiwal Kultury Żydowskiej, Jazz Summer Festiwal czy Festiwal Ulica.
Zakwaterowanie w  Krakowie, w Hotelu Krakowiak, ul. Armii Krajowej 9, „Miasteczko Studenckie”.

Dla kogo są nasze warsztaty?
Korzystają z nich osoby zainteresowane dziennikarstwem, aktywne i otwarte, w wieku 18-30 lat, w pełni dyspozycyjne i odpowiedzialne.
 
Co oferujemy?
Zajęcia w formie wykładów i warsztatów, również w terenie, z doświadczonymi dziennikarzami, spektakle, wycieczki, program integracyjny, pełne wyżywienie, opiekę tłumacza.
Program jest połączony z działaniami kulturalno – artystycznymi.

Naszymi gośćmi – ekspertami podczas projektu „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne” byli wybitni dziennikarze, m.in: Paulina Socha -Jakubowska z tygodnika WPROST, Ewa Ornacka – dziennikarka i scenarzystka, autorka książek i filmów o polskiej mafii, Hanka Wójciak – dziennikarka Radia Kraków, znana wokalistka, Kuba Niziński szef redakcji sportowej Radia Kraków, Piotr Wojnarowski fotoreporter.

W przyszłości planujemy realizować podobne projekty, wykorzystując nasze kompetencje i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współpracującej z nami młodzieży.