"Młodzi reporterzy. Dziennikarstwo turystyczne. Young reporters. Travel journalism"
2022

Partnerzy: Fundacja Eurointegracja NGO Centre for Development of creativity Lileya

Nr projektu: 2021-2-PL01-KA152-YOU-000039780

Czas trwania: 4 miesiące: 2022-03-10 - 2022-07-09

Wartość projektu: : 54 995,00 EUR

Erasmus dla promocji turystycznej Małopolski


W Małopolsce, w Grybowie odbywały się międzynarodowe warsztaty dziennikarskie „Młodzi reporterzy. Dziennikarstwo turystyczne” organizowane przez Fundację Eurointegracja w ramach programu Erasmus + Edukacja młodzieży.
 
Między 18.04 do 01.05. 2022 wzięła w nim udział młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, głównie studenci dziennikarstwa. 
 
Uczestnicy podczas spotkania zgłębiali tajniki warsztatu pod okiem doświadczonych dziennikarzy, ale też poznawali dokładnie ten ciekawy zakątek Małopolski, by przekazać swoją wiedzę internautom, czytelnikom, widzom i słuchaczom. 
 
To miejsce wybrano nie bez powodu: pogranicze Beskidu Sądeckiego i Niskiego ma wiele do zaoferowania turyście. Produkty i marki turystyczne, takie jak Łemkowszczyzna, Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Naftowy, Szlak I Wojny Światowej, Skarbiec Korony Sądeckiej stworzono w oparciu o bogate zasoby historii i tradycji. Skarby regionu to liczne szlaki turystyczne, rowerowe, konne, bogaty folklor, rzemiosło, architektura i znakomita kuchnia lokalna.
 
Wiedzę zdobytą podczas eksploracji okolic uczestnicy warsztatów wykorzystali do tworzenia i publikacji w mediach materiałów promujących atrakcje turystyczne, co stanowi dodatkową wartość dla promocji regionu. Uczestnicy wzięli udział w życiu lokalnej społeczności, we współpracy z samorządem i instytucjami  zorganizowano koncert charytatywny dla Ukrainy oraz wystawę fotografii opiewającą piękno okolic.
 
 
Opublikowany w efekcie projektu film relacjonujący jego przebieg pn. „Inspirujemy” Erasmusem został zgłoszony do konkursu EDU Inspiracje Media i uzyskał wyróżnienie w kategorii Reportaż.