I. 2021 – „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”

W ramach programu Erasmus + nasza Fundacja Eurointegracja realizowała w Krakowie międzynarodowe warsztaty dziennikarskie „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne” . Projekt trwający  od 30.06 do 13.07.2021 roku  zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron. 

Uczestnicy nie tylko zgłębiali tajniki dziennikarstwa, ale poznali Kraków i region małopolski. Jednym z punktów programu była wizyta na terenie Lokalnej Grupy Działania „Korona Północnego Krakowa”, gdzie zdobywano materiał na temat życia lokalnej społeczności. Przy okazji wizyty na zamku w Pieskowej Skale złożono hołd Andrejowi Potebni, bohaterowi Ukrainy i Polski.

Uczestniczy brali udział w  życiu kulturalnym miasta, w tym w spektakularnych wydarzeniach kulturalnych, takich jak Festiwal Kultury Żydowskiej, Jazz Summer Festiwal czy Festiwal Ulica.

Zakwaterowanie w  Krakowie, w Hotelu Krakowiak, ul. Armii Krajowej 9, „Miasteczko Studenckie” 

W przyszłości planujemy realizować podobne projekty, wykorzystując nasze kompetencje i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współpracującej z nami młodzieży.

Dla kogo są nasze warsztaty ? Korzystają z nich osoby zainteresowane dziennikarstwem, aktywne i otwarte, w wieku 18-30 lat, w pełni dyspozycyjne i odpowiedzialne/

Co oferujemy? Zajęcia w formie wykładów i warsztatów, również w terenie, z doświadczonymi dziennikarzami, spektakle, wycieczki, program integracyjny, pełne wyżywienie, opiekę tłumacza

PROGRAM JEST POŁĄCZONY Z DZIAŁANIAMI KULTURALNO – ARTYSTYCZNYMI

NASZYMI goścmi – ekspertami podczas projektu „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne” byli wybitni dziennikarze, m.innymi: Paulina Socha -Jakubowska z tygodnika WPROST, Ewa Ornacka – dziennikarka i scenarzystka, autorka książek i filmów o polskiej mafii, Hanka Wójciak – dziennikarka Radia Kraków, znana wokalistka, Kuba Niziński szef redakcji sportowej Radia Kraków, Piotr Wojnarowski fotoreporter

II. 2022 „Młodzi reporterzy.Dziennikarstwo turystyczne”

W Małopolsce, w Grybowie odbywają się międzynarodowe warsztaty dziennikarskie „Młodzi reporterzy. Dziennikarstwo turystyczne” organizowane przez Fundację Eurointegracja w ramach programu Erasmus + Edukacja młodzieży. Między 18.04 do 01.05. 22 roku bierze w nim udział młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, głównie studenci dziennikarstwa.

Uczestnicy podczas spotkania zgłębiają tajniki warsztatu pod okiem doświadczonych dziennikarzy, ale też poznają dokładnie ten ciekawy zakątek Małopolski, by przekazać swoją wiedzę internautom, czytelnikom, widzom i słuchaczom. To miejsce wybrano nie bez powodu: pogranicze Beskidu Sądeckiego i Niskiego ma wiele do zaoferowania turyście. Produkty i marki turystyczne, takie jak Łemkowszczyzna, Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Naftowy, Szlak I Wojny Światowej, Skarbiec Korony Sądeckiej stworzono w oparciu o bogate zasoby historii i tradycji. Skarby regionu to liczne szlaki turystyczne, rowerowe, konne, bogaty folklor, rzemiosło, architektura i znakomita kuchnia lokalna.

Wiedzę zdobytą podczas eksploracji okolic uczestnicy warsztatów wykorzystają do tworzenia i publikacji w mediach materiałów promujących atrakcje turystyczne, co stanowi dodatkową wartość dla promocji regionu. Uczestniczy wezmą udział z życiu lokalnej społeczności, we współpracy z samorządem i instytucjami  zorganizowano koncert charytatywny dla Ukrainy oraz wystawę fotografii opiewających piękno okolic.

Uczestnicy: młodzież z Kijowa i Krakowa 

Ile to kosztuje? Wszystko bezpłatnie, łącznie z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem

Co zyskasz? Porcję solidnej wiedzy, świetną zabawę, niezapomniane przeżycia, sympatyczne znajomości, Certyfikat ukończenia Youthpass

W RAZIE ZAINTERESOWANIA WARSZTATAMI, KONTAKTUJ SIĘ Z NAMI !

Organizatorzy: Fundacja Eurointegracja z Krakowa i Cetrum Rozwoju Twórczości Lileya z Kijowa.

 


Lens&Pens Erasmus+


Warsztaty Dziennikarstwa Kreatywnego Erasmus +

 

2-